Zemská brána

Mezi námi doporučenými výlety je jednoznačně Zemská brána. Je to oblíbené výletní místo s nádhernými pohledy do zdejší panenské přírody. Lokalitu protíná turistická červená Jiráskova cesta a údolím prochází naučná stezka Zemská brána.


Přehrada Pastviny

Nejkrásnější orlickou přehradu najdete uprostřed lesů v údolí Divoké Orlice. Nad průzračně čistou vodní plochou se tyčí strmé skalnaté břehy, které spolu s přírodními plážemi vytvářejí romantickou atmosféru celého okolí. Sport, potápění, vodní lyže, rybolov, lodičky, windsurfing nebo jen opalování a zábava. 


Muzeum a galerie Orlických hor

Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou je regionálním muzeem s působností pro okres Rychnov a přilehlý region, představovaný především oblastí Orlické hory a Podorlicko. Muzeum dokumentuje a veřejnosti přibližuje dějiny a přírodu Orlických hor a podhůří již více jak půl století. Naleznete zde také muzeum hraček.

18 km    Více informací


Rozhledna Suchý Vrch

Mohutná, dvaatřicetimetrová betonová vodárenská věž z roku 1932, spojená s Kramářovo turistickou chatou. Kruhový výhled z proskleného ochozu (Orlické hory, Králický Sněžník, Jeseníky, v Polsku pak Soví hory). V letních měsících je rozhledna Suchý vrch cílem pro pěší výpravy, v zimě pak rájem pro běžkaře s desítkami kilometrů pravidelně udržovaných běžkařských tratí.


Vojenská tvrz a Muzeum Hanička

Probádejte podzemí jedné z nejznámějších vojenských pevností v Čechách, v místě naleznete také vojenské muzeum. Tvrz patří do systému předválečného hraničního opevnění, které bylo budováno v letech 1935 – 1938. Pevnost najdeme na samých hranicích s Polskou republikou poblíž stejnojmenné osady. Dnes je tvrz technickou národní kulturní památkou.

15 km    Více informací