Informace

Jsme lyžařské a snowboardové středisko v Orlických horách, oceněné třemi hvězdami poskytovaných služeb. Prioritou areálu je rodinné prostředí a příjemné zázemí, které je ideální především pro rekreační lyžaře, rodiny s dětmi a začátečníky. Naše sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce 650-740 m.n.m. a díky rozsáhlému systému technického zasněžování a orientaci sjezdovek k severu, umožňuje středisko kvalitní lyžování přibližně od poloviny prosince až do konce března. V areálu jsou 3 lyžařské vleky: 1x600m, 1x500m, 1x380m s frekvenčním měničem pro plynulý rozjezd a dva provazové vleky pro nejmenší.

Celková přepravní kapacita je 2150 osob za hodinu. V celém areálu se můžete pohybovat za jednotné jízdné, díky odbavovacímu systému, který umožňuje zakoupení bodových, časových, ale i skupinových jízdenek. U dolní stanice vleků je parkoviště přibližně pro 80 až 120 aut zdarma. Areál disponuje čtyřmi sjezdovkami o celkové délce přes 2km. Tři sjezdovky jsou opatřeny technickým zasněžováním a dvě mají osvětlení pro večerní lyžování. Na jedné ze sjezdovek je umístěn snowpark se skoky a překážkami.

Pro nejmenší lyžaře je zde dětské hřiště s pomůckami pro výuku. Hřiště je osazeno dvěma provazovými vleky a opatřeno také technickým zasněžováním. Na tomto hřišti i sjezdovkách si můžete zajistit výuku v lyžařské  a snowboardové škole, která má zde své vlastní zázemí. Přímo u dolní stanice je půjčovna lyží a snowboardů. V servise si pak můžete také na počkání dát namazat nebo nabrousit lyže.

Areál leží na významné spojnici běžeckých tras mezi oblastí Buková hora-Suchý vrch a nástupem na Jiráskovu cestu u Zemské brány, směrem na hřebeny Orlických hor.

Náš tým

V současné době se o Sportareál stará více jak 10 lidí. Proškolení vlekaři, servismani, obsluha SKI Baru a ostatní personál se snaží, aby jste se v areálu cítili jako doma. Dále jsou v našich řadách kvalifikovaní instruktoři lyžařské a snb školy z řad bývalých závodníků.

 

 

 

F.A.Q

Ano. Půjčovnu a servis naleznete přímo u spodní stanice vleku. Vybavení je dostatečné množství, proto ho nerezervujeme.
Ano, přímo u dolní stanice si můžete nechat lyže nabrousit či namazat. Děláme i drobné opravy včetně montáží a seřízení vázání.
Lyže nebo snowboard je možné umístit vedle SKI Baru do uzamykatelných skříněk za drobný poplatek.
Hodinový skipas můžete využít jak přes den, tak při večerním lyžování. Čas se začíná měřit prvním průchodem turniketem.
Ano, skipas platí pro všechny vleky, včetně snowparku.
Asi 100m od sjezdovky najdete parkoviště se 100 místy vyhrazené pro návštěvníky areálu. Parkování ve Sportareálu České Petrovice je pro lyžaře zdarma.
V současné době ne. Věříme, že si to tu užijete i bez internetu.
V současné době se bohužel eurem v hotovosti platit nedá.
Připravujeme pro vás akční balíčky, jednorázové akce. Individuálně poskytujeme množstevní slevy pro školy. Dále poskytujeme slevy pro děti.
Ano. Mimo sjezdovky si můžete zasáňkovat či zabobovat. Dostatek sportovního vyžití a příjemné relaxace nabízí areál samozřejmě také v létě.
Ano. Kontaktujte nás na info@ceskepetrovice.com a dozvíte se víc o pořádání akcí i množstevních slevách.
Stěžovat si můžete přímo na pokladně, nebo u provozovatele areálu (info@ceskepetrovice.com).